Ecuador stopt met bemiddelen tussen Julian Assange en de Britse regering. Wikileaks-oprichter Assange zit al sinds 2012 in de Ecuadoraanse ambassade in Londen en is echt een blok aan het been geworden voor de regering van Lenin Moreno.
Assange blijft zich ondanks het uitdrukkelijke verzoek dat niet te doen bemoeien met de internationale politiek en dat schaadt de banden tussen Ecuador en onder meer de Verenigde Staten, Spanje en Groot-Brittannië.
Zo publiceerde Wikileaks in aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2016 e-mails van Hillary Clinton en de Democratische partij en ontvangt Assange regelmatig Catalaanse seperatisten.
Amerikaanse congresleden schreven onlangs nog een brief aan president Moreno waarin ze stelden dat er volop kansen liggen voor verdere samenwerking tussen de VS en Ecuador op economisch gebied en bij bestrijding van de drugshandel, als hij dan maar wel het “door zijn voorganger Rafael Correa gecreëerde probleem” oplost.
Assange heeft deze maand nieuwe huisregels gekregen. Zo moet hij beter voor zijn kat zorgen (die schijnt overal door de ambassade te lopen en rommel te maken die Assange weigert op te ruimen), zelf de rekeningen van zijn telefoon en voor het wassen van zijn kleren betalen en mag hij alleen voor privédoeleinden het internet op.
Hij zit dat als inperkingen van zijn vrijheden en heeft de Ecuadoraanse regering daarvoor aangeklaagd. “Frustrerend”, zegt minister José Valencia van Buitenlandse Zaken: “Er is geen verplichting in internationale verdragen dat Ecuador dingen als meneer Assanges was moet betalen.”
Valencia zegt nu dat Ecuador ook niet langer wil bemiddelen tussen Assange en de Britse regering: “Wij zijn noch de advocaten van meneer Assange, noch vertegenwoordigers van de Britse regering”.
BELUISTER OOK MIJN BIJDRAGE OP BNR HIEROVER
Geef een reactie