Terwijl Europa de laatste kwalificatiewedstrijden voor het EK van volgend jaar nog aan het afwerken is, zijn we hier in Zuid-Amerika alweer toe aan de tweede ronde van de kwalificatiewedstrijden voor het WK in Rusland van 2018. Het Messi-loze Argentinië liet weer punten liggen, Ecuador won opnieuw tijdens een heus waterballet in Quito en Brazilië pakt mede door een doelpunt in de eerste minuut zijn eerste overwinning.

Argentinie

Nadat het Argentijnse elftal donderdag thuis al met 0-2 had verloren tegen Ecaudor kwam het nu in Paraguay niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Ze begonnen zonder de geblesseerde Messi nerveus aan de wedstrijd, maar waren in de eerste helft uiteindelijk wel beter.

Terwijl doelpunten uitbleven zakte het niveau van Argentinië in de tweede helft, zodat het team van bondscoach Gerardo Martino nooit echt aanspraak kon maken op de overwinning: “Ik ben niet tevreden met een punt. Ik vond de eerste helft goed, de tweede minder. Maar ik ben wel tevreden over de inspanning die we hebben geleverd.”

Behalve Messi moesten de Argentijnen ook de donderdag tegen Ecuador geblesseerd geraakte Agüero missen en viel Tévez in de tweede helft uit na een elleboogstoot.

Ecuador wint waterballet tegen Bolivia
Op een door de harde regen nauwelijks bespeelbaar veld wist Ecuador ook de tweede wedstrijd van de WK-kwalificatie te winnen. Tegen het armoedig spelende Bolivia viel de eerste goal opnieuw pas in de 81e minuut net als een paar dagen geleden tegen Argentinië.

In de eerste helft stonden er zulke grote plassen op het veld dat de bal regelmatig ineens stil bleven liggen en goed voetbal onmogelijk was, als de spelers daar überhaupt al toe in staat zijn. Het deed mij een beetje denken aan Real Zaragoza – Ajax in 1987 waar het toen ook zo’n waterballet was.

In de tweede helft waren de grootste plassen weg en kon er wat beter gevoetbald worden. Lang ging de wedstrijd redelijk gelijk op, maar in het laatste kwartier zette Ecuador flink aan. En dat resulteerde in de 81e minuut in de 1-0 van Miler Bolaños die na een mooie pass de bal tussen de benen van de Boliviaanse keeper schoof en een door Felipe Caicedo benutte penalty in de extra tijd.

Met dit jaar nog een thuiswedstrijd tegen Uruguay en een uitwedstrijd tegen Venezuela hoopt heel Ecuador niet geheel onrealistisch om straks na vier wedstrijden op twaalf punten te staan en zo een reuzenstap te zetten op weg naar het WK in Rusland.

Brazilië verslaat Venezuela met 3-1
Al na 41 seconden kwam Brazilië in Fortaleza op voorsprong tegen Venezuela. De goal van Willian was een lekkere opsteker na de nederlaag van afgelopen donderdag tegen Chili.

De Brazilianen kwamen in de rest van de wedstrijd niet meer in problemen. Willian scoorde in de 41e minuut nog eens en in de tweede helft kwam Venezuela nog even in de buurt door een goal van Santos, maar Oliveira besliste het duel in de 73e minuut definitief. Brazilië kan zich nu gaan opmaken voor de kraker uit tegen Argentinië dat pas één punt heeft uit twee wedstrijden.

De andere uitslagen:
Uruguay – Colombia 3-0
Perú – Chili 3-4