Geen betere motivatie voor Colombia dan de woorden die de Braziliaanse coach Felipe Scolari donderdag sprak: “Met alle respect voor Colombia, maar dit is geen klassieker voor Brazilië, dat zijn wedstrijden tegen Argentinië, Uruguay of Chili.” De Colombianen zullen er op de dag dat iedereen ’s middags vrij krijgt van president Santos álles aan doen om van deze kwartfinale toch een klassieker te maken.

James Rodriguez

Colombia heeft tot nu toe beter gevoetbald dan topfavoriet Brazilie, maar de vraag is of in deze fase niet ervaring en de echte toernooimentaliteit de doorslag gaan geven. De nieuwe wereldster James Rodríguez en de zijnen zullen er in elk geval alles aan doen om de historische plaatsing voor de kwartfinale een nog mooier gevolg te geven.

Er is ook al een ode voor hem gemaakt direct na de wedstrijd tegen Uruguay. “Nooit en te nimmer zal ik je vergeten James”, zingen de broers Juan Andrés en Nicolás Ospina in een ingetogen poëtisch liedje, zeker in vergelijking met Wolter Kroes, Gerard Joling en Gordon.


Iedereen (alcohol)vrij
De aan het begin van het WK herkozen president Juan Manuel Santos heeft alle Colombianen in overheidsdienst vanaf 13 uur vrij gegeven om de wedstrijd te kunnen zien. Dat moet dan wel zonder alcohol, want dat is rondom alle WK-wedstrijden van Colombia verboden sinds er 8 doden vielen bij de ‘viering’ van de eerste overwinning op Griekenland.

Ook water en meel zijn verboden op straat. Naar goed gebruik bij voetbalfeesten gooien jongeren elkaar daarmee onder, maar dat leidt bij de latino’s met de korte lontjes ook snel tot ruzie.

‘Dromen kost niks’
Voor het eerst in het 103-jarige bestaan verschijnt de krant El Tiempo vandaag ook in het buitenland. Speciaal voor de Colombiaanse fans in Fortaleza worden 30.000 speciale edities gedrukt over de wedstrijd die Scolari geen klassieker wil noemen.

El Tiempo

“Dromen kost niks”, zegt rechtsback Camilo Zúñiga daarin over de kansen tegen Brazilië. “Op een WK zijn alle wedstrijden moeilijk en dat zal tegen hen niet anders zijn. Dit zijn finales en dat motiveert extra.”

Colombia zal vandaag voor het eerst in 24 jaar weer in het rood spelen op een WK. Tegenstander Brazilië speelt ook in het geel en voor hen is het een thuiswedstrijd. Dat wordt dus de Goddelijk gele kanaries tegen de rode furie uit mijn buurland.

Colombia Rood

¡VAMOS COLOMBIA!

————————————————————————————————————
Lees ook: Wie is de nieuwe wereldster James Rodríguez?