De vooraf als spannendst aangemerkte kwartfinale draaide uit op een enorm machtsvertoon van titelverdediger Chili. In een indrukwekkende voetbalshow versloegen de Chilenen het in de groepsfase nog zoveel indruk makende Mexico met maar liefst 7-0, mede door vier doelpunten van uitblinker Eduardo Vargas.
Chili speelde zowel aanvallend als verdedigend een nagenoeg perfecte wedstrijd. Anders dan bij de vele tactische schaakspelen die op het EK te zien zijn, gaat in de Copa América al vanaf de eerste minuut het gas er vol op. Voor de Chilenen gold dat zaterdagavond in het kwadraat.
Nadat er al een aantal goede kansen werden gemist, opende Edson Puch de score in de 15e minuut. Vlak voor rust maakte Vargas zijn eerste goal. In de tweede helft was het in een mum van tijd 5-0. En ook nadat de wedstrijd al lang en breed beslist was, toonde Chili geen medelijden met de Mexicanen die al 22 wedstrijden op rij ongeslagen waren. Mexico met de PSV’ers Guardado en Moreno in de basis mocht uiteindelijk blij zijn dat het bij 7-0 bleef en de score niet nog veel hoger opliep.
“We zijn slecht begonnen aan deze Copa, maar wedstrijd voor wedstrijd kregen we weer het zelfvertrouwen en het ritme van de vorige Copa América”, zei Eduardo Vargas, die de wedstrijd zoals het een echte latino betaamt opdroeg aan zijn moeder en familie. “Vanaf het begin van de Copa wist iedereen dat wij kampioenen zijn en nu hebben we het ook echt laten zien.”
Vargas was in 2011 al eens Chileens voetballer van het jaar en werd toen binnengehaald door Napoli. Maar daar wist hij nooit echt door te breken en na huurperiodes bij Gremio, Valencia en Queens Park Rangers werd hij vorige zomer gekocht door Hoffenheim. In de 24 wedstrijden die hij speelde in de Bundesliga wist hij slechts twee keer te scoren. Met de vier goals die hij maakte tegen Mexico staat hij nu op 31 doelpunten voor het nationale team van Chili.
Messi mede-topscorer aller tijden voor Argentinië
In de vrij makkelijk met 4-1 gewonnen wedstrijd tegen Venezuela evenaarde Lionel Messi het doelpuntenrecord van Gabriel Batistuta. Met 54 goals is hij nu mede-topscorer aller tijden voor Argentinië. Op dezelfde dag dat bij Cristiano Ronaldo vrijwel alles mislukte scoorde Messi niet alleen, hij zorgde ook nog eens voor twee assists.
Ondanks dat de druk op Messi groot is om eindelijk eens een keer een hoofdprijs te pakken met het nationale team is er niks van stress bij hem te merken. Ondanks dat hij inmiddels een flinke baard heeft, dartelt hij nog altijd met veel plezier over het veld alsof hij met z’n vrienden op het schoolplein aan het voetballen is.
“Ik ben blij met waar het doelpuntenrecord voor staat, maar onze hoofden zijn ergens anders op gericht. En dat is die cup die we zo graag omhoog willen kunnen houden.”
Na acht minuten gaf Messi een geniale assist op Gonzalo Higuaín die heel knap afrondde. Diezelfde Higuaín zorgde na een veel te zachte terugspeelbal van de Venezolanen die verrassend de kwartfinale hadden bereikt voor 2-0.
Na een uur spelen maakte Messi zijn 54e treffer voor de Argentijnen na een prachtig uitgespeelde aanval. Na een tegendoelpunt van de Venezolaanse spits Salomón Rondón zorgde invaller Erik Lamela op aangeven van Messi voor de 4-1 eindstand.
Colombia komt met schrik vrij tegen Peru
Het tegen Peru duidelijk favoriete Colombia speelde een goede eerste helft, maar draaide naarmate de wedstrijd vorderde steeds moeizamer. In 91e minuut moest doelman alles uit de kast halen om een kopgoal van de Peruaanse verdediger Christian Ramos te voorkomen.
Omdat de Copa América in de kwart- en halve finales geen verlengingen kent, ging het vlak daarna naar strafschoppen toe. Terwijl Rodríguez, Cuadrado, Moreno en Perez onberispelijk binnen schoten voor de Colombianen, redde keeper David Ospina fenomenaal de derde strafschop van de Peruanen en schoot Christian Cueva vervolgens de vierde hoog over.
Daarmee ligt de gouden generatie Colombianen nog altijd op koers voor de zo gewenste titel, maar hebben Chili en Argentinië in de kwartfinale wel veel meer indruk gemaakt.
Programma halve finales
Verenigde Staten – Argentinië (dinsdagnacht 3.00 uur)
Colombia – Chili (woensdagnacht 2.00 uur)
Geef een reactie