Dat Donald Trump president wordt is misschien wel een stuk minder verrassend dan dat Messi en Argentinië mogelijk het WK gaan missen. Het Argentijnse sterrenelftal ging vannacht kansloos met 3-0 onderuit in en tegen Brazilië en staat nu zesde in de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatie.

messi

Na de pijnlijke nederlaag in de finale van de Copa América deze zomer mede na een door hemzelf gemiste strafschop kondigde Lionel Messi zijn vertrek aan als international: “Het is niet voor mij weggelegd.”

De sterspeler kwam daar snel op terug, maar misschien had hij wel gelijk. Vannacht speelde aartsrivaal Brazilië met de teruggekeerde Messi en de zijnen en mochten ze blij zijn dat de nederlaag niet groter uitviel dan 3-0.

Bij rust stond het al 2-0 in Braziliaans voordeel door goals van Coutinho en Neymar. Die laatste scoorde zijn 50ste doelpunt voor de Selecao en komt daarmee ondanks zijn nog jeugdige leeftijd van 24 jaar langzaam in de buurt van grote namen uit het niet al te verre verleden als Romario (67 goals) en Ronaldo (62 goals).

Messi toonde zich na afloop uiterst gefrustreerd: “We zijn geen idioten en weten hoe slecht we spelen. In alle shit waar we doorheen moeten blijven we afhankelijk van onszelf, maar zijn we er bewust van dat dit niet de manier is.”

De zesde plek waar Argentinië nu op staat geeft geen recht op het WK van 2018 in Rusland. Alleen de eerste vier landen van de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatie plaatsen zich direct, de nummer vijf speelt play-offs.

Uruguay blijft in spoor Brazilië na benauwde winst op Ecuador
In een wedstrijd waarin Ecuador zoals veel vaker uiterst slap begon maar sterk eindigde, pakte Uruguay uiteindelijk de drie punten. Uit een corner kon Sebastián Coates in de twaalfde minuut de 1-0 binnenschieten voor Uruguay.

Even dreigde een afgang voor Ecuador, maar ‘La Tri’ wist zich te herpakken en kwam vlak voor rust na een heel knap uitgespeelde aanval op gelijke hoogte door een goal van Felipe Caicedo. En terwijl de Ecuadoranen als een stel pupillen nog aan het genieten waren van de gelijkmaker kwam Uruguay via Diego Rolán weer op voorsprong.

In de tweede helft drong Ecuador wel aan en kreeg het ook kansen, maar de 2-1 ruststand bleek uiteindelijk ook de eindstand. Daarmee verstevigt Uruguay zijn tweede plaats in de WK-kwalificatie en zakt Ecuador naar de vierde plek.

uruguay-ecuador

“Het kost ons tijdens de kwalificatie moeite de eerste twintig minuten te spelen”, zei  de Ecuadoraanse bondscoach Gustavo Quinteros na afloop. “Als we  geconcentreerder zouden zijn geweest hadden we een gunstig resultaat kunnen halen tegen Uruguay.”

Dat klinkt heel grootmoedig de hand zo in eigen boezem steken, maar het probleem is dat deze twee zinnen na vrijwel elke wedstrijd uitgesproken kunnen worden. Op zich speelt Ecuador meestal best goed, maar door onoplettendheid en gestuntel achterin geeft het steeds opnieuw cruciale doelpunten weg.

Andere uitslagen:
Colombia – Chili 0-0
Paraguay – Peru 1-4
Venezuela – Bolivia 5-0

Tussenstand WK-kwalificatie
1. Brazilië 11-24
2. Uruguay 11-23
3. Colombia 11-18
4. Ecuador 11-17
5. Chili 11-17
6. Argentinië 11-16
7. Paraguay 11-15
8. Peru 11-14
9. Venezuela 11-5
10. Bolivia 11-4